Kategoria

Nasz zespół

Nasz zespół

Nasz zespół

lek. wet. Tomasz Szybowicz (interna, właściciel przychodni)

Ukończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej na warszawskim SGGW w 2012 roku. Z wykształcenia jest także technikiem farmaceutycznym. Zajmuje się głównie leczeniem psów i kotów. Doświadczenie zdobywał w kilku warszawskich i podwarszawskich lecznicach, także całodobowych. Współpracował z licznymi schroniskami, a także współtworzył liczne programy opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Szczególny nacisk kładzie na trafną i rzetelną diagnostykę. Od czasu ukończenia studiów nieustannie podwyższa swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach i kongresach w kraju i za granicą. Ważne jest dla niego indywidualne podejście do pacjenta oraz dobra komunikacja z opiekunami. Prywatnie jest właścicielem dwóch kotów Kaprysa i Garfielda oraz fanem motoryzacji.

 

lek. wet. Natasza Poddębniak (interna)

Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie w 2012 roku. Po uzyskaniu dyplomu rozpoczęła pracę na stanowisku samodzielnego lekarza weterynarii w jednej z warszawskich przychodni. Przez kolejne lata swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w jednej z podwarszawskich lecznic całodobowych. Posiada doświadczenie w zakresie leczenia chorób zwierząt towarzyszących. W przychodni Zdrowy Zwierz zajmuje się leczeniem chorób wewnętrznych psów i kotów czyli jest tzw. lekarzem pierwszego kontaktu/ lekarzem rodzinnym.
Jej głównym zainteresowaniem jest poszerzenie swoich umiejętności internistycznych o diagnostykę obrazową/medycynę ratunkową/chirurgię emergency, aby już na pierwszej wizycie pomóc jak najwięcej swoim pacjentom.

 

lek. wet. Małgorzata Ozimek (interna, anestezjologia)

Absolwentka Uniwersystetu Przyrodniczego w zakresie medycyny weterynaryjnej w Lublinie. Zajmuje się anestezjologią. Doświadczenie zdobywała w trakcie licznych praktyk i stażu w lubelskich, warszawskich i łódzkich przychodniach. Bierze udział w licznych szkoleniach z zakresu anestezjologii i kongresach. Prywatnie miłośniczka jazdy na nartach, spacerów po lesie ze zbieraniem grzybów i fanka dobrych kryminałów.

 

lek. wet. Agnieszka Bilska (interna psów, kotów, zajączaki i gryzonie) 

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej  SSGW. Zajmuje się interną oraz interną małych ssaków (egzotyków). Praktykę lekarską zdobywała przez 15 lat w lecznicy całodobowej. Nieustannie podwyższa swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach, kursach i kongresach, takich jak Międzynarodowy Kongres Medyczny Drobnych Ssaków, Międzynarodowy Kongres Medyczny Małych Zwierząt, ABC Medycyny Królików, PSLWMZ, szkolenie z dermatologii zwierząt, kurs cytologii, kurs intensywnej terapii i wiele innych. Prywatnie miłośniczka książek - głównie fantastyki, uwielbia jazdę na rowerze i jazdę konną. Mama pieska Chihuahua o wdzięcznym imieniu Lea i czterech kotów: Elmo, Tiny, Toli i Inki.

 

lek. wet. Julita Mision (chirurgia)

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w 2008 r. Praktykę lekarską prowadzi jako lekarz internista oraz specjalizuje się w zabiegach z zakresu chirurgii miękkiej. Prywatnie jest właścicielką dwóch kotek rasy norweskiej leśnej – Mili i Maestro. Wolny czas, którego pomiędzy dyżurami pozostaje bardzo niewiele stara się spędzać aktywnie – rower, rolki, fitness. Czas relaksu zwiedzanie i czas z książką oraz teatr.

 

lek. wet. Magdalena Kownacka (specjalista psy, koty, zajęczaki, gryzonie)

Ukończyła Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie. Jako lekarz weterynarii współpracuje z kilkoma lecznicami weterynaryjnymi w zakresie chorób wewnętrznych małych zwierząt - psów, kotów, zajęczaków i gryzoni. Odkąd sięga pamięcią, wokół niej zawsze były zwierzęta, także nie mogła wybrać innego zawodu niż pomoc zwierzętom i ich właścicielom.

 

lek. wet. Mariusz Siedlicki (USG, RTG)

Ukończył wydział weterynaryjny w Warszawie w 2001 roku. Na początku związał swoją przyszłość zawodową z uczelnią, jednak po kilku latach pracy, w tym dydaktycznej, wybrał prywatną praktykę. Zajmuje się diagnostyką obrazową, w tym ultrasonografią, radiologią, tomografią komputerową. Prowadzi także szkolenia z tego zakresu dla lekarzy weterynarii i techników. Odbył staże we Francji poszerzające jego wiedzę, skupiając się na diagnostyce obrazowej u pacjentów onkologicznych. Opiekun spanielki Lilou, miłośnik podróży, ciepłych krajów i muzyki francuskiej.

 

lek. wet. Aleksandra Orzechowska (kardiologia)

Absolwentka SGGW, weterynaria. Pracę zawodową rozpoczęła w EDINA Przychodnia Weterynaryjna PulsVet, kardiologię psów i kotów w Zviropolis Centrum Weterynaryjne. Aktualnie pracuje w różnych lecznicach w Warszawie zajmując się kardiologią. Brała udział w następujących programach badawczych: - Porównanie metabolomu mięśnia półścięgnistego o różnej zawartości tłuszczu śródmięśniowego, A. Orzechowska, praca badawcza, 45 Przegląd Dorobku Kół Naukowych, Atrofia mięśni szkieletowych, A. Orzechowska, praca przeglądowa, 45 Przegląd Dorobku Kół Naukowych, - Porównanie metabolomu mięśnia półścięgnistego o różnej zawartości tłuszczu śródmięśniowego w kontekście poziomu sfingomieliny i N-acylosfingozyny, A. Orzechowska,praca badawcza, 46 Przegląd Dorobku Kół Naukowych, - Wkłucie doszpikowe u gryzoni – technika wykonania i możliwości wykorzystania w praktyce, A. Jankowska, A. Orzechowska, praca badawcza, 47 Przegląd Dorobku Kół Naukowych,- New Insight on Insulinoma Treatment in a Pet Rat—A Case Report, Agata Godlewska - Correspondent, - First, Karolina Barszcz, Aleksandra Orzechowska, Aleksandra Małek-Sanigórska, Animals, ISSN , e-ISSN 2076-2615, Monthly; Uczestniczyła w różnego rodzaju kursach i szkoleniach: Kardiologia: Mastervet: Echokardiografia psów od podstaw, Znieczulenie pacjenta kardiologicznego od A do Z, II i III Kongres PAVC (Polish Association of Veterinary Cardiology); VetEdu: Warsztaty Oś sercowo-nerkowa ESAVS European School for Advanced Veterinary Studies - Cardiology I (pierwszy moduł 5 stopniowego kursu); Oddechowy: VetLusExpert: Kurs przezklatkowego badania USG płuc, Konferencja Vet Lus REVENGE (to dalej usg płuc), Mastervet: Kurs Choroby układu oddechowego psów i kotów. W wolnym czasie uwielbia haftować, czytać książki fantasy, lubi gry wideo i spędzać czas ze swoimi zwierzętami: psynkiem Pinio i dwoma królikami: Morelą i Żubrem.

 

lek. wet. Karolina Przydatek (interna, chirurgia, stomatologia)

W 2011 ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Doświadczenie zawodowe oraz umiejętności praktyczne zdobywała w wielu lecznicach (już w trakcie studiów). Rozszerzając swoją wiedzę, trafiła pod skrzydła prof. Marka Galantego, który skutecznie „zaraził” doktor Karolinę zamiłowaniem do chirurgii. Od tego czasu chirurgia stała się głównym obszarem zainteresowań zawodowych.

 

lek. wet. Andrzej Chachaj (dermatologia)

W 2021 roku ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Od początku swojej pracy klinicznej konsultuje pacjentów dermatologicznych i w tym kierunku stale doskonali swoją wiedzę, uczestnicząc w licznych szkoleniach i kursach. Szczególnie interesuje się cytologią weterynaryjną. Prywatnie właściciel psa rasy husky o imieniu "Szaka". 

 

lek. wet. Paulina Guzowska (neurologia)

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie od 2019 roku. Już podczas trwania studiów poświęciła się pracy w lecznicy całodobowej chcąc zdobyć jak największe doświadczenie kliniczne. Od kilku lat skupia się na neurologii małych zwierząt, dzięki czemu obecnie konsultuje neurologicznie. Wiedzę zdobywała szkoląc się w Polsce i za granicą na wykładach i konferencjach z neurologii oraz z tomografii komputerowej. W swojej pracy cechuje się empatią w stosunku do swoich pacjentów, a jej zamiłowanie do neurologii zainicjowane było pojawieniem się zaburzeń neurologicznych u własnych kotek.

 

technik wet. Magdalena Kowalczyk (rejestracja)

Studentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie. Swoje zainteresowania rozwija w zakresie medycyny zwierząt egzotycznych, diagnostyki laboratoryjnej i diagnostyki obrazowej. Doświadczenie zdobywała odbywając praktyki w klinikach całodobowych - Vetriver w Laskach oraz Multiwet, a także w lecznicach specjalizujących się w medycynie zwierząt egzotycznych - Ogonek i Kajman. Odbyła również kurs Newgradvets "Zwierzęta egzotyczne w codziennej praktyce", prowadzonym przez lek. wet. Przemysława Łuczak. W wolnym czasie uwielbia kino, teatr, musicale, lubi także czytać książki i chodzić na długie spacery. Prywatnie opiekuje się stadem kanarków: Helgą i Shrekiem, mieszkają z nią również dwa urocze króliki: Uszak i Diana. 

 

technik wet. Klaudia Chmiel (rejestracja)

Studentka ostatniego roku Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie. Doświadczenie zdobywała głównie w przychodniach i klinikach całodobowych w Warszawie sprawując opiekę nad zwierzętami szpitalnymi oraz jeżdżąc wspólnie z lekarzami terenowymi od zwierząt gospodarkich i poszerzając wiedzę w zakresie interny koni i bydła. Od dzieciństwa jest związana z końmi. Jeździ konno i wprowadza innych w ten piękny sport. Interesuje się również akwarystyką i rozrodem zwierząt, jak również genetyką pod względem dziedziczenia genów warunkujących kolor i maść u zwierząt. Prywatnie opiekunka psa Pinkie Pie, konia Amazonki oraz wielu rybek różnych gatunków.