Kategoria

Nasz zespół

Nasz zespół

Nasz zespół

lek. wet. Tomasz Szybowicz (interna, właściciel)

Ukończył studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej na warszawskim SGGW w 2012 roku. Z wykształcenia jest także technikiem farmaceutycznym. Zajmuję się głównie leczeniem psów i kotów. Doświadczenie zdobywał w kilku warszawskich i podwarszawskich lecznicach, także całodobowych. Współpracował z licznymi schroniskami, a także współtworzył liczne programy opieki nad zwierzętami bezdomnymi. Szczególny nacisk kładzie na trafną i rzetelną diagnostykę. Od czasu ukończenia studiów nieustannie podwyższa swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach w kraju. Ważne jest dla niego indywidualne podejście do pacjenta oraz dobra komunikacja z właścicielami. Prywatnie jest właścicielem trzech kotów oraz fanem motoryzacji.

lek. wet. Natasza Poddębniak (interna)

Ukończyła Wydział Medycyny Weterynaryjnej na SGGW w Warszawie w 2012 roku. Po uzyskaniu dyplomu rozpoczęła pracę na stanowisku samodzielnego lekarza weterynarii w jednej z warszawskich przychodni. Przez kolejne lata swoje doświadczenie zawodowe zdobyła pracując w jednej z podwarszawskich lecznic całodobowych. Posiada doświadczenie w zakresie leczenia chorób zwierząt towarzyszących. W przychodni Zdrowy Zwierz zajmuje się leczeniem chorób wewnętrznych psów i kotów. Jej głównym zainteresowaniem jest interna oraz diagnostyka obrazowa. Prywatnie właścicielka niesfornego Beagla.

lek. wet. Maciej Słowikowski (interna, dermatologia)

Absolwent Technikum Weterynaryjnego we Wrześni oraz Wydziału Medycyny Weterynaryjnej UWM w Olsztynie w 2013r. W trakcie trwania studiów uczestniczył w praktycznej nauce zawodu jako wolontariusz w olsztyńskich klinikach i przychodniach.
Doświadczenie kliniczne zdobywał w wielu lecznicach, głównie całodobowych w Warszawie i
okolicach. W lecznictwie małych zwierząt interesuje się przede wszystkim chorobami wewnętrznymi psów i kotów, dermatologią oraz cytologią.

lek. wet. Anna Mucha (interna, anestezjologia)

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w 2015 roku. Najbardziej interesuje się chorobami wewnętrznymi i anestezjologią. Od czasu ukończenia studiów nieustannie podwyższa swoje kwalifikacje biorąc udział w licznych szkoleniach w kraju i za granicą. Prywatnie jest właścicielką owczarka niemieckiego Jaspera.

lek. wet. Łukasz Szczepański (okulistyka)

Ukończył Wydział Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie w 2014 roku. Po ukończonym stażu lekarskim, swoje zainteresowania skierował w szczególności w  stronę diagnozowania i leczenia chorób narządu wzroku u psów i kotów. W między czasie ukończył kursy specjalizacyjne w ramach European School for Advanced Veterinary Studies. Pierwszy z nich miał miejsce w Estoril w Portugali w 2016 rok, pod czujnym okiem prof. Petera Bedforda, drugi natomiast z zakresu chirurgii okulistycznej w 2017 roku w Tuluzie pod przewodnictwem prof. Petera Bedforda i prof. Aleina Regniera.  Uczestnik konfrencji naukowych w kraju  i zagranicą. W dziedzinie okulistyki szczególnym zainteresowaniem darzy chirurgię plastyczną okolicy oka, chirurgię rogówki oraz choroby siatkówki. Należy wspomnieć, że Pan Doktor jest zwolennikem holistycznego podejścia do pacjenta, w myśl przekonania, że oczy są oknem całego organizmu, w które trzeba zaglądać ze szczególną uwagą.  Autor prac popularno-naukowych w krajowych czasopismach weterynaryjnych. Prywatnie fan bluesa i wędkarstwa.

Nasz zespół 1

lek. wet. Karolina Kruk-Szczepańska (kardiologia)

Członek ESVC (European Society of Veterinary Cardiology). Ukończyła IV kursy z zakresu kardiologii w ramach European School for Advanced Veterinary Studies w Portugalii, Luksemburgu i we Włoszech. Swoją karierę kardiologiczną rozpoczęła w 2014 r. w Specjalistycznej Przychodni Weterynaryjnej Vetcardia, w której odbyła 2 letnie praktyki stawiając swoje pierwsze kardiologiczne kroki pod okiem wybitnych specjalistów lek. wet. Rafała Niziołka i Katarzyny Kraszewskiej. Od czasu ukończenia studiów (SGGW w Warszawie w 2016 r.) nieustannie podwyższa swoje kwalifikacje z zakresu kardiologii i ultrasonografii biorąc udział w licznych szkoleniach w kraju i za granicą. Prywatnie właścicielka psa Ziemniaka i kotki Ryszardy.

lek. wet. Maria Roszkowska (chirurgia)

lek. wet. Julita Mision (chirurgia)

Absolwentka Wydziału Medycyny Weterynaryjnej SGGW w Warszawie w 2008r.
Praktykę lekarską prowadzi jako lekarz internista oraz specjalizuję się w zabiegach z chirurgii miękkiej. Prywatnie jest właścicielką dwóch kotek rasy norweskiej leśnej – Mili i Krecika.

lek. wet. Małgorzata Nestorowicz-Marczak (USG)

Nasz zespół 3

lek. wet. Joanna Gontarz (Specjalista Chorób Zwierząt Nieudomowionych)

Absolwentka Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, w 2018 r uzyskała tytuł Specjalisty Chorób Zwierząt Nieudomowionych. Już na studiach odbywała praktyki w jednej z lecznic zajmującej się egzotyką. Uczestniczka wielu szkoleń i konferencji. Stawia na ciągły rozwój i szykuje się do kolejnej specjalizacji. Poza interną interesuje się także parazytologią, hematologią, rozwija swoje umiejętności w zakresie badania USG.  W swoim domowym "zoo" posiada 6 kotów, 2 psy, 2 króliki, agamę brodatą, warana stepowego, rzekotki żabie i nie ukrywa, że marzą jej się alpaki. Doktor Joanna prowadzi także domowy hotel dla zwierząt egzotycznych, w którym opiekuje się także chorymi zwierzakami w czasie gdy ich właściciele mają zaplanowane wyjazdy. 

tech. wet. Agnieszka Wajs

Absolwentka Technikum Weterynaryjnego w Trzcianie k/Rzeszowa w 2014r. oraz Wydziału Nauk o Zwierzętach i Biogospodarki w Lublinie w 2019r. Odbywała praktyki w trzech miastach zdobywając doświadczenie asystując lekarzom weterynarii podczas obsługi klientów i w trakcie zabiegów chirurgicznych. Dodatkowo poszerza swoją wiedzę z zakresu behawiorystyki psów. Prywatnie jest właścicielką Skya mixa siberian husky.

Lek. wet. Daria Ziemann (stomatologia)

Ukończyła studia na Wydziale Medycyny Weterynaryjnej na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie. Już w trakcie edukacji przejawiała ogromne zainteresowanie
stomatologią, praktykowała u boku doświadczonych lekarzy, zdobywając w ten
sposób nową wiedzę oraz rozwijając swoje umiejętności. Obecnie podnosi swoje kwalifikacje poprzez udział w licznych szkoleniach prowadzonych przez największe autorytety z kraju i zza granicy. Jest członkiem sekcji stomatologii Polskiego Stowarzyszenia Lekarzy
Weterynarii Małych Zwierząt. Regularnie bierze aktywny udział w kongresach oraz warsztatach
organizowanych przez European Veterinary Dental Society, którego jest członkiem. Zarówno w życiu zawodowym jak i prywatnym lubi wyzwania. Może dlatego jej równie wielką pasją są podróże oraz sport. Pracuje w wielu znanych i cenionych lecznicach weterynaryjnych Warszawie i okolicach.